کالایی در سبد نیست

نقاشی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نقاشی چه تاثیری بر رشد کوکان دارد؟

تاثیر نقاشی در رشد کودکان, کودک و نقاشی

رشد پدیده ای است که باید به مرور زمان صورت گیرد. اگر شما سیر بزرگ شدن یک کودک را در نظر بگیرید ، خواهید دید که او به طور پیوسته رشد کرده است. عوامل بسیاری بر روی رشد فکری کودکان نقش دارد و راه هایی وجود دارد که می توان با بهره گیری از آنها رشد کودک را تسریع بخشید.

توجه به مراحل رشد، به ما می فهماند که میان کودک و انسان بالغ، تفاوتی بنیادی وجود دارد، تفاوتی که نمی توان آن را فقط براساس سال های تجربه توجیه کرد. او طی رشد دگرگون می شود، به گونه ای که نوع دگرگونی هر مرحله با مرحلهٔ قبل و مراحل بعد متفاوت است.

برخی از دانشمندان، مراحل رشد هنر را با مراحل رشد فکری یکسان شمرده اند. ”لون فلد“ متجاوز از بیست سال است که رشد هنر در کودکان را به چند مرحله تقسیم کرده است، این مراحل شامل:

۱) مرحلهٔ بدنویسی (از دو تا چهارسالگی)

۲) مرحلهٔ مقدماتی طراحی (از چهار تا هفت سالگی)

۳) مرحله طراحی (از هفت تا نه سالگی) می باشد.

به طور معمول، کودک دو تا چهار ساله مرحله بدنویسی را با تمرین حرکتی و نقاشی تجربه می کند. از کشیدن خط طولی، به خطوط مدور می رسد تا به تدریج، این خطوط، هماهنگی بیشتری پیدا می کنند. هر چند نقاشی های او چیزی را نشان نمی دهند، اما او به طور معمول، آنها را نامگذاری می کند.

در مرحلهٔ مقدماتی طراحی، کودک ارتباط میان نقاشی، تفکر و واقعیت را درک می کند. نهادهائی که او در ناشی خود می آفریند، دائم در حال تغییر هستند. به کشیدن شکل هائی تصوری، برای همه چیز می پردازد که شاید با واقعیت منطبق نباشد. او در این مرحله به مفاهیم شکل می دهد.

کودک هفت تا نه ساله، با رسیدن به مرحلهٔ طراحی از افراد و اشیاء، تصویرهای واقعی می کشند. کاربرد رنگ و زمینه را فرا می گیرد و حرکت در نقاشی های او مشهود است. بعد از مدتی، رشد هنر او به مراحل کاملتری می رسد. مفهوم رشد هنری “لون فلد“ با مراحل رشد فکری پیاژه تشابه بسیار دارد. این امکان وجود دارد که هنر به عنوان عرضهٔ پنهانی آنچه در نهاد کودک وجود دارد و نیز در حد توان انطباق و کنترل عضلانی او تا حدی از رشد کلی فکر او نشئت می گیرد. سایر زمینه های ابراز خلاقیت نیز بر مرحله ای بودن نظریهٔ رشد دلالت دارد.

درباره ما

کانون فرهنگی- تبلیغی مردمی شهید حاج قاسم سلیمانی 

این مجموعه با هدف تبلیغ اسلام و ارزشهای نظام اسلامی به صورت غیر انتفاعی ، غیرجناحی و مردمی از طریق فعالیت‌های فرهنگی دینی متنوع به جذب کلیه آحاد مردم به ویژه جوانان و نوجوانان می پردازد. جغرافیای فعالیت این کانون استان تهران می باشد حتی در صورت لزوم در اقصی نقاط کشور می باشد.  

تماس با ما

آدرس:تهران شهرستان قدس خیابان ۴۵ متری انقلاب نبش کوچه دهقان پلاک۲

تلفن: ۴۶۸۸۴۰۴۹

فکس: ۴۶۸۸۴۰۴۹

موبایل: ۰۹۹۰۶۶۴۴۹۰۵

ایمیل: info@qn-hrn.ir

وب سایت: www.qn-hrn.ir

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل و نام خود را وارد نمایید.

بازدید از سایت ما

006330
بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید این هفته
بازدید هفته گذشته
بازدید این ماه
بازدید ماه گذشته
کل بازدید
120
113
355
5100
2804
3526
6330

ای پی شما: 3.235.159.8
2020-10-19 22:26